SK-CZ Klub » Klubová sešlost s plány a dobrůtkami

Archiv

Klubová sešlost s plány a dobrůtkami

Už tradičně se začátkem roku starší část členů našeho klubu setkává na akci, kterou před lety nazvali Klubová sešlost, aby si připomněli a zhodnotili to, co se jim líbilo v loňském roce, a také se seznámili s projekty na rok letošní. Samozřejmě nemohli ani vynechat novinky ze svých životů.

V úvodním kulturním programu mělo svou premiéru dámské Kvarteto CS s bravurně zazpívanými českými i slovenskými lidovými písničkami. Premiéra dopadla skvěle a tak se prý brzy pracovní název pěveckého útvaru změní, protože o členství mají zájem i další zpěvačky. Literární část byla zastoupena čtením povídky Jiřího Grossmanna a Miloslava Šimka, která i po několika desetiletích od vydání stále vyvolává výbuchy smíchu. Tak jako po minulých sešlostech ji četl obdivovatel této autorské dvojice MVDr. Ivan Vlček. „Je velká škoda, že Jiří Grossmann tak brzy zemřel, tuším mu bylo pouhých třicet let. Jistě by spolu perlili mnoho let,“ připomněla jedna z žen a dodala, že jí Jirku Grossmanna stále připomíná písnička Závidím, kterou zpívala Naďa Urbánková.
Letošní plán činnosti má opět široký záběr od menších akcí, nikoliv však významem, k poměrně velkolepým. Tak připomeneme aspoň akce z prvního půlroku. Tradiční je například setkání u sousoší T. G. Masaryka a M. R. Štefánika jako vzpomínka na prvního československého prezidenta 7. března při příležitosti výročí jeho narozenin. Akcí Noc v knihovně s českou pohádkou chceme dětem zážitkovou formou připomenout Měsíc knihy a také to, že čtení je obohacující aktivita a může být i dobrodružná. Při cestování po různých zemích světa se může člověk setkat třeba s Moravskými bratry. Kdo jsou a kde všude působí, o tom bude v dubnu přednášet Daniel Liška, který se nimi setkal v Indii. Loňská beseda se slezskou spisovatelkou Evou Tvrdou byla impulzem zorganizovat v květnu zájezd do Českého Těšína, Ostravy a Třince v rámci projektu nazvaného Slezsko země neznámá. V květnu plánujeme ještě připomínku nedožitého 90. výročí narození zoologa, legendárního lovce a spisovatele Ing. Josefa Vágnera, CSc., který se významně zasloužil o založení a vybudování košické ZOO. V spolupráci se zoo odhalíme v areálu pamětní desku J. Vágnerovi a večer bude v Cinemasu v OD Galérie promítnut film Safari v Čechách o tomto významném českém přírodovědci za účasti jeho dcery Ing. Lenky Vágnerové a režiséra filmu Ivo Paveleka. Na červen je plánované dvoudenní putování pro tři generace členů SČK po stopách českých odborníků a kolonistů na jižním Slovensku.
Neodmyslitelnou součástí Klubové sešlosti pak bylo přátelské povídání všeličem a také ochutnávání vlastnoručně připravených dobrot. Všichni se shodli, že v dnešní době a v našem věku je dobré se setkávat a trochu si popovídat.
Klubová sešlost s plány a dobrůtkami

Už tradičně se začátkem roku starší část členů našeho klubu setkává na akci, kterou před lety nazvali Klubová sešlost, aby si připomněli a zhodnotili to, co se jim líbilo v loňském roce, a také se seznámili s projekty na rok letošní. Samozřejmě nemohli ani vynechat novinky ze svých životů.
V úvodním kulturním programu mělo svou premiéru dámské Kvarteto CS s bravurně zazpívanými českými i slovenskými lidovými písničkami. Premiéra dopadla skvěle a tak se prý brzy pracovní název pěveckého útvaru změní, protože o členství mají zájem i další zpěvačky. Literární část byla zastoupena čtením povídky Jiřího Grossmanna a Miloslava Šimka, která i po několika desetiletích od vydání stále vyvolává výbuchy smíchu. Tak jako po minulých sešlostech ji četl obdivovatel této autorské dvojice MVDr. Ivan Vlček. „Je velká škoda, že Jiří Grossmann tak brzy zemřel, tuším mu bylo pouhých třicet let. Jistě by spolu perlili mnoho let,“ připomněla jedna z žen a dodala, že jí Jirku Grossmanna stále připomíná písnička Závidím, kterou zpívala Naďa Urbánková.
Letošní plán činnosti má opět široký záběr od menších akcí, nikoliv však významem, k poměrně velkolepým. Tak připomeneme aspoň akce z prvního půlroku. Tradiční je například setkání u sousoší T. G. Masaryka a M. R. Štefánika jako vzpomínka na prvního československého prezidenta 7. března při příležitosti výročí jeho narozenin. Akcí Noc v knihovně s českou pohádkou chceme dětem zážitkovou formou připomenout Měsíc knihy a také to, že čtení je obohacující aktivita a může být i dobrodružná. Při cestování po různých zemích světa se může člověk setkat třeba s Moravskými bratry. Kdo jsou a kde všude působí, o tom bude v dubnu přednášet Daniel Liška, který se nimi setkal v Indii. Loňská beseda se slezskou spisovatelkou Evou Tvrdou byla impulzem zorganizovat v květnu zájezd do Českého Těšína, Ostravy a Třince v rámci projektu nazvaného Slezsko země neznámá. V květnu plánujeme ještě připomínku nedožitého 90. výročí narození zoologa, legendárního lovce a spisovatele Ing. Josefa Vágnera, CSc., který se významně zasloužil o založení a vybudování košické ZOO. V spolupráci se zoo odhalíme v areálu pamětní desku J. Vágnerovi a večer bude v Cinemasu v OD Galérie promítnut film Safari v Čechách o tomto významném českém přírodovědci za účasti jeho dcery Ing. Lenky Vágnerové a režiséra filmu Ivo Paveleka. Na červen je plánované dvoudenní putování pro tři generace členů SČK po stopách českých odborníků a kolonistů na jižním Slovensku.
Neodmyslitelnou součástí Klubové sešlosti pak bylo přátelské povídání všeličem a také ochutnávání vlastnoručně připravených dobrot. Všichni se shodli, že v dnešní době a v našem věku je dobré se setkávat a trochu si popovídat.

Top